arama

Hırsız alarm sistemi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Hırsız alarm sistemi alırken nelere dikkat edilmeli, alarm sistemi teknik özellikleri. Hırsız alarm sistemi taktırmadan önce mutlaka okumalısınız.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • ümit özalp ümit özalp
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Hırsız alarm sistemi kullanılmasının amacı ilk olarak can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Alarm sistemleri farklı teknik özelliklere sahip olduğu için takılacak yere göre doğru teknik özelliklere sahip alarm sistemi seçilmelidir.

Kablolu alarm sistemi mi kablosuz alarm sistemi

İki farklı çalışma tipine özelliğine sahip alarm sistemleri bulunur. Kablolu alarm sistemleri, alarm paneli ile dedektörler arasına kablo çekilerek çalıştırılan sistemlerdir. Kablosuz alarm sistemleri, dedektörler ile alarm paneli arasında radyo frekansı ile haberleşerek çalışan sistemlerdir. 433 Mhz ve 868 Mhz olarak iki farklı frekansta çalışan kablosuz alarm sistemi ürünleri bulunur. 868 Mhz kablosuz alarm sistemleri daha uzun mesafelerde çalışır.

Ev hırsız alarm sistemi

Hırsız alarm sistemi ev için alınacaksa ilk olarak  hırsızların giriş yapabileceği noktalar tespit edilmelidir. Tespit edilen noktalara uygun tipte dedektör takılarak ev koruma altına alınmalıdır. Alarm durumunda sistemin sizi yada alarm merkezini araması için sabit telefon hattı olamalıdır, sabit telefon hattı yok ise GSM modülü takılarak sim kart üzerinde alarm sistemi arama yaptırılır. Alarm sistemi network modülü takılarak uzaktan cep telefonu ile kontrol edilebilir.

İş yeri hırsız alarm sistemi

Hırsız alarm sistemi iş yeri için alınacak ise hırsızların giriş yapabileceği noktalar tespit edilmelidir. Tespit edilen noktalara uygun tipte dedektör takılarak ev koruma altına alınmalıdır. Alarm durumunda sistemin sizi yada alarm merkezini araması için sabit telefon hattı olamalıdır, sabit telefon hattı yok ise GSM modülü takılarak sim kart üzerinde alarm sistemi arama yaptırılır.

Alarm Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar 

 1. Kurdurulacak hırsız alarm sistemi markası ucuz ve bilinmeyen bir markadan seçilmemelidir. Bu konuda fikir edinmek için en iyi alarm sistemi hangisi yazımızı inceleyebilirsiniz.
 2. Hırsız alarm sistemi montajı mutlaka profesyonel bir güvenlik sistemi firması tarafından yapılmalıdır. Alarm sistemi kurulumundan anlamayan ama satış yapan bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar sizi teknik destek  ve servis hizmetinde mağdur eder.
 3. Harici siren sabotaj bağlantısının yapıldığı mutlaka sorulmalıdır. Harici siren sabotaj özelliği aktif edilme ise o alarm sistemi hırsızlar tarafından kolayca devre dışı bırakılır.
 4. Alarm sistemi kullanma eğitim düzgün bir şekilde alınmalı ve takılan alarm sistemi türkçe kullanma kılavuzu mutlaka istenmelidir.
 5. Montajı yapan firmanın Arıza ve acil durumda 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri teknisyen numarası mutlaka istenmelidir.