arama

Alarm Sistemi

Alarm sistemi nedir? Alarm sistemi alırken neler dikkat edilmelidir.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • ümit özalp ümit özalp
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
  Loading...

Ev ve iş yerlerinde hırsızlığın önlenmesi için alarm sistemi kullanılır. iki farklı çalışma sistemine sahip elektronik koruma sistemleridir. Kablosuz alarm sistemleri özellikle kablo çekiminin zor oluğu evlerde kullanılır. Ev giriş katında ise yada bir villa ise dedektörlerinin alarm paneli ile çalışabilmesi için kablo çekimi, evde ciddi hasar ve çok çirkin bir kablo kirliliğine sebep olur. Bu nedenle kablosuz alarm sistemleri kullanılmalıdır.

Alarm sistemi kurulumu

İlk olarak alarm sistemi kurulumu profesyonel bir montaj firması tarafından yapılmalıdır. Amatör bir firma tarafından kurulur ise düzgün çalışmaz ve kullanıcısına bir çok sıkıntı yaşatır. Alarm sistemi kurulumunda kullanılacak dedektör tipi önemlidir. Cam, pencere ve kapılar için manyetik kontak kullanılmalıdır. Geniş bir alanda izinsiz girişlerin tespiti için hareket sensörü ( pır deektörü ) kullanılmalıdır. Yangın alarm durumunu tespit etmek için duman dedektörü, su baskınları için su baskını dedektörü kullanılmalıdır. Dışarıya takılan harici sirende mutlaka sabotaj korumasının aktif edilmesi gerekir. Siren sabotaj koruması aktif edilme ise alarm sistemi hırsızlar tarafından kolayca devre dışı bırakılır.

Alarm sistemi fiyatı

Sistem kurdurmak istediğinizde ilk olarak fiyat araştırması yaparız. Bir çok farklı fiyata sahip alarm sistemi markası bulunmakta olup detaylı bir araştırma yaptığınızda kafanız karışabilir. İlk olarak kablolu mu kablosuz mu alarm sistemi kurduracaksınız buna karar vermeniz gerekir. İki özellik arasında ciddi bir fiyat farkı vardır.

Sistem satın alırken nelere dikkat etmemiz gerekir

Kurulacak sistemin markası

Alarm markası önemlidir, kaliteli bir alarm sistemi yanlış alarm durumu yaşatmaz ve uzun ömürlüdür. Bizim tavsiyemiz paradox alarm yada dsc alarm sistemleri dir.

Doğru dedektör seçimi

Sistem tasarlanırken kullanılacak dedektör tipi ve dedektör yerleşimi önemlidir. Yanlış yere konulan bir hareket sensörü sürekli alarm sisteminin yanlış alarm oluşturmasına sebep olur.

Test ve eğitim

Sistem çalıştırıldıktan sonra sisteme bağlı tüm dedektörlerin düzgün çalıştıkları test edilmelidir. Alarm çalmaya başladıktan sonra telefon araması yapıp yapmadığı ve harici siren sabotaj bağlantısının aktif edildiği mutlaka test edilmelidir. Alarm sistemi testinden sonra sistemin kullanımıyla ilgili gerekli eğitimin uygulamalı olarak verilmesi ve yazılı bir alarm sistemi kullanım kılavuzunun montajcı firma tarafından verilmesi gerekir.

7 – 24 Teknik Destek Telefonu

Montaj yapan firmanın alarm sistemi arıza durumunda 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz bir teknik destek hizmeti olmalıdır. Teknik destek telefonu montajcı firma tarafından mutlaka size verilmelidir. Örnek verecek olursak olası bir arıza durumunda alarmınız çalmaya başlarsa firmanın teknik destek ekibine ulaşıp sorunun nasıl çözülmesi gerektiğine dair destek almanız gerekir.

 • Bilgi işlem odası ( Sistem odası ) ısı alarm sistemi – Güvenlik Sistemleri
  2 sene önce

  […] çok önemli olup mutlaka takip ve koruma altına alınması gerekmektedir. Bilgi işlem oadası alarm sistemi farklı alarm algılama özelliklerine sahip olup sistem istenilen ihtiyaçlara göre […]

  1
  yorum beğen
 • Alarm sistemi kiralama – Güvenlik Sistemleri
  2 sene önce

  […] ve firma ile yaşadıkları sorunlar araştırılmalıdır. Bunun için şikayetvar.com sitesinden alarm sistemi kullanıcılarının hangi alarm sistemi kiralama firması ile ne sorun yaşadıklarını […]

  0
  yorum beğen
 • Alarm takip merkezi nedir – Güvenlik Sistemleri
  2 sene önce

  […] Alarm sistemi özelliklerinden biri olan duress code tanımlaması yapılarak tehdit altında bu şifre ile alarm sistemi devre dışı bırakıldığında alarm takip merkezine tehtit altında alarm sistemini açtım bilgisi gider. Operatör en yakın polis birimini size yönlendirir. […]

  0
  yorum beğen
 • Elektrik kesilince alarm çalıyor ise ne yapılmalı – Güvenlik Sistemleri
  2 sene önce

  […] çalıyor ise, panel içerisinde takılı olan alarm aküsünün arızalandığını gösterir. Alarm sistemi aküsünün 2 yılda bir değiştirilmesi […]

  7
  yorum beğen