arama

Personel Giriş Çıkış Takip Sistemi

PDKS nedir ? PDKS için hangi cihazlar kullanılır. PDKS Sistemi kurulurken nelere dikkat edilmelidir.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • ümit özalp ümit özalp
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

İş yerlerinde, fabrikalarda kamu ve devlet kuruluşlarında çalışanların işe başlama ve iş bitirme saatlerinin takibi ve fazla mesai hesaplamaları için PDKS sistemi ( Personel Devam Kontrol Takip  Sistemi ) kullanılır.

Personel Takip Sistemini Oluşturan elemanlar

İlk olarak personel devam kontol  için minimum 1 adet giriş çıkış takip yazılımı ve 1 adet bu yazılıma bilgi gönderen personel takip cihazı olmalıdır. Kullanım alanlarına göre farklı çalışma sistemine sahip PDKS cihazları bulunur.

Yüz Tanıma Sistemleri 

3 boyutlu taranan yüz 1 saniyeden kısa bir süre içerisinde analiz edilerek yüz tanıma cihazına tanıtılmış yüzlerden biri ile eşleşmesi durumunda personelin geçişine izin veren ve giriş çıkış takibi yapabilen sistemlerdir. Personellerin yüzleri yüz tanıma cihazına tanıtılır. Personel iş başlangıcı ve iş bitiminde cihaza yüz okutması yaparak giriş ve çıkış saatleri onaylatır. Cihaz personel giriş ve çıkış bilgilerini pdks programına iletir. Pdks yazılımı cihazdan gelen saat bilgilerine göre personel giriş çıkış saatlerini, fazla mesai bilgisine ve maaş hesaplamasını yapar.

Parmak İzli Personel Takip Sistemleri 

İşletmelerde personelin giriş ve çıkış yaptığı noktalara parmak izi okuyucu cihazı monte edilir. Personellerin parmak izleri parmak izi okuyucu cihaza tek tek tanıtılır. Personel mesai başlangıcı ve mesai bitimlerinde cihaza parmak izlerini okutur. Parmak izi okuma cihazı, personellerin parmak izi okutma saatlerini personel takip yazılımına gönderir. Pdks yazılımı cihazdan gelen saat bilgilerine göre personel giriş çıkış saatlerini, fazla mesai bilgisine ve maaş hesaplamasını yapar.

Kartlı Personel Takip Sistemleri 

Proximity yada Mifare kartları okuma özelliğine sahip kart okuyucu cihazlar kullanılarak personellerin giriş çıkış takibi yapılır. Personel işe mesai başlangıcı ve bitişlerinde kendilerine tanımlanmış olan kartı kart okuyucu cihazlara göstererek kullanılır.Kart okuma cihazı, personellerin kart okutma saatlerini personel takip yazılımına gönderir. Pdks yazılımı cihazdan gelen saat bilgilerine göre personel giriş çıkış saatlerini, fazla mesai bilgisine ve maaş hesaplamasını yapar.

Personel takip sistemi yazılımı

Personellerin yüz tanıma , parmak izi okuyucu yada kart okuyucu cihazlardan gelen giriş ve çıkış saatlerini işleyerek maaş hesaplaması, fazla mesai ve giriş çıkış saatlerini hesaplayan yazılımlardır. İki farklı tip Personel takip programı bulur. Sadece giriş ve çıkış saatlerini gösteren yazılımlar, Giriş çıkış bilgisi ile beraber maaş hesaplaması ve fazla mesai hesaplayabilen maaş bordrosu çıkartabilen yazılımlar.