arama

Alarm takip merkezi nedir

Alarm izleme merkezi nedir, nasıl çalışır. Alarm izleme merkezi hizmetleri nelerdir.
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • ümit özalp ümit özalp
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
  Loading...

Alarm sistemlerinin 7 gün 24 saat takip edildiği merkezlerdir. Alarm takip merkezi, alarm sisteminden gelen alarm durumuna göre polis yönlendirmesi yapabilen ve alarm sistemi yetkililerine telefon ile haber verebilen merkezlerdir.

Alarm İzleme Takip ve Çağrı Merkezi Nasıl Çalışır

Alarm sistemlerinin tüm sinyallerin ( yangın, hırsızlık, su baskını, gaz kaçağı, panik alarmı, sağlık alarmı, duress code, sabotaj, açılış, kapanış, test sinyali, elektrik kesintisi gibi ) sabit telefon hattı, gsm arama modülü gibi iletişim araçları üzerinden Alarm İzleme Merkezine ulaşması ve ulaşan bu sinyallerin izleme merkezi receiver ve Alarm takip yazılımı  aracılığı ile filtre edilerek operatörler tarafından gerekli emniyet birimleri ve abonelere bildirerek çalışmaktadır.

Alarm Takip Merkezi Hizmetleri Nelerdir

Alarm sistemi açılış ve kapanış takibi 

Alarm takip merkezleri sizin belirlediğiniz saatler dışında ev yada iş yerinizin alarmı açılır ise operatörler aboneye bilgi verir.

Alarm sistemi alarm sinyal takibi 

Alarm takip merkezine alarm panelinden gelen yangın, hırsızlık, su baskını, gaz kaçağı, panik alarmı, sağlık alarmı, sabotaj alarmlarını takip ederek gelen alarm durumuna göre gerekli kolluk kuvveti yönlendirmesi yapar ve aboneye bilgi verir. Yangın alarmı durumunda itfaiye birimlerine, hırsız alarm durumunda size en yakın polis ekibini size yönlendirir.

Baskı Altında Alarm sisteminin Açılması ( Duress Code ) 

Alarm sistemi özelliklerinden biri olan duress code tanımlaması yapılarak tehdit altında bu şifre ile alarm sistemi devre dışı bırakıldığında alarm takip merkezine tehtit altında alarm sistemini açtım bilgisi gider. Operatör en yakın polis birimini size yönlendirir.

Alarm sistemi arızalarının takibi 

Alarm sisteminde oluşan bir arıza durumu alarm takip merkezine iletilir. Alarm takip merkezi operatörü yaşanan arıza durumunu hem aboneye hemde alarm sistemini kuran montaj firmasına bildirerek arızanın en kısa süre içerisinde giderilmesi için erekli takibi yapmaktadır.

Raporlama 

Alarm takip merkezi alarm sisteminden gelen tüm bilgileri ve alarm sistemi açılış ve kapanış saatlerini size mail olarak raporlar.

 • Bosch ev ve işyeri alarm sistemi – Güvenlik Sistemleri
  2 sene önce

  […] alarm durumu, bosch alarm paneliniz tarafından, bir sinyal ile Alarm Takip Merkezine bildirilir. Alarm Merkezi operatörleri, alarm panelinden gelen tüm sinyalleri izleyerek, […]

  0
  yorum beğen
 • Alarm sistemi taktırmak için soyulmak mı gerekir ? – Güvenlik Sistemleri
  2 sene önce

  […] sistemlerinin 7 gün 24 saat takip edildiği merkezlerdir. Alarm takip merkezi, alarm sisteminden gelen alarm durumuna göre polis yönlendirmesi yapabilen ve alarm sistemi […]

  0
  yorum beğen
 • Opax ev ve iş yeri alarm sistemi – Güvenlik Sistemleri
  2 sene önce

  […] Alarm Takip Merkezi Panelimiz Alarm Haber alma merkezine yönlendirebilirsiniz. Panelimiz CONTAC ID  Protokolünü destekleyip, Kurma /Açma Raporu , Alarm anında rapor, Günlük Test raporları gönderme özelliğine sahiptir. Ayrıca panelimiz düzeldi raporu da göndermektedir. Panelimizin bir diğer özelliği ise aynı anda hem AHM merkezini hemde sizi aramaktadır.. […]

  0
  yorum beğen