arama

Alarm sistemi taktırmak için soyulmak mı gerekir ?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • ümit özalp ümit özalp
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
  Loading...

İş yeri açarken ilk olarak hırsızlığa karşı koruma sağlamak için alarm ve kamera sistemi taktırıyoruz fakat evlerde durum tamamem değişiyor. Günümüzde hırsızlık olaylarının en sık rastlandığı durumlar genelde yalnız yaşayan ya da çalışan çiftlerin evlerinde gerçekleşmektedir.

Ev kullanıcıları malesef evlerine hırsız girdikten sonra, bir komşusuna hırsız girdikten sonra, yada bir akrabası soyulduktan sonra alarm sistemi kurduruyorUnutmayın alarm sistemi bir zorunluluk değil ihtiyaçtır. 

Türkiye’de hırsızlık oranları

Malesef ülkemizde her bir saatte 11 ev 6 iş yeri hırsızlar tarafından soyuluyor. Hırsızlığa karşı alabileceğiniz en etkili çözüm alarm sistemi kurdurmak olduğunu unutmayın.

Alarm alırken nelere dikkat etmelisiniz 

 1. Taktırılacak alarm sistemi markası ucuz ve bilinmeyen bir markadan seçilmemelidir. Bu konuda fikir edinmek için en iyi alarm sistemi hangisi yazımızı inceleyebilirsiniz.
 2. Hırsız alarm sistemi montajı mutlaka profesyonel bir güvenlik sistemi firması tarafından yapılmalıdır. Alarm sistemi kurulumundan anlamayan ama satış yapan bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar sizi teknik destek  ve servis hizmetinde mağdur eder.
 3. Harici siren sabotaj bağlantısının yapıldığı mutlaka sorulmalıdır. Harici siren sabotaj özelliği aktif edilme ise o alarm sistemi hırsızlar tarafından kolayca devre dışı bırakılır.
 4. Alarm sistemi kullanma eğitim düzgün bir şekilde alınmalı ve takılan alarm sistemi türkçe kullanma kılavuzu mutlaka istenmelidir.
 5. Montajı yapan firmanın Arıza ve acil durumda 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri teknisyen numarası mutlaka istenmelidir.

Alarm  takip merkezi

Alarm sistemlerinin 7 gün 24 saat takip edildiği merkezlerdir. Alarm takip merkezi, alarm sisteminden gelen alarm durumuna göre polis yönlendirmesi yapabilen ve alarm sistemi yetkililerine telefon ile haber verebilen merkezlerdir.

Alarm izleme merkezi hizmeti alınmalı mı ?

Ev yada iş yerinde yaşan olumsuz durumlarda hızlı bir şekilde müdahale ve önlem alınması için alarm izleme merkezi mutlaka kullanılmalıdır. Detaylı bilgi için alarm takip merkezi nedir yazımızı mutlaka okumalısınız.