arama

Alarm sistemi kiralama

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • ümit özalp ümit özalp
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Alarm sistemleri satın alma seçeneğinin dışında alarm sistemi kiralama hizmeti de bulunmaktadır. Alarm sistemi kiralama yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bu yazımızda bu hususları siz değerli okurlarımıza anlatmak istedik. 

Alarm sistemi kiralama nedir ? 

Ev yada iş yerinizde hırsızlığa karşı taktıracağınız alarm sisteminin kurulumu yapan firmaya her ay bir bedel ödeyerek kullanılmasına alarm sistemi kiralama denir. 

Alarm sistemi kiralaması yapılırken nelere dikkat edilmeli ! 

Alarm sistemi kiralarken ilk olarak kurulacak alarm sistemi markası nedir sorusudur. Alarm sistemi kurulumundan sonra sorun yaşamak istemiyorsanız kaliteli bir alarm sistemi markası kullanılması gerekmektedir. Bu arada kurulumu yapan teknik ekibin de önemi vardır. Alarm ürünleri ne kadar kaliteli olursa olsun düzgün montajı yapılmaz ise size ciddi sorunlar çıkartır. 

Alarm kiralama sözleşmesinin imzalanmadan önce dikkatli okunması gerekir. Sözleşmede alarm sistemi kiralama  taahhüt  süresinin ne kadar olduğu , ilk kurulumda bir aktivasyon ( montaj bedeli ) ücreti var mı, var ise  aktivasyon ücreti kaç para ve  taahhüt  bitiminde hizmetin sökülmesi için ne kadar ücret istenecek.

Alarm kiralama yapan firmalar, alarm sistemi kurulumunda aktivasyon ücreti alarm sistemi sökümünde demontaj servis hizmeti ücreti talep etmektedir. 

Alarm sistemi kulumu yapan firma ileri ki dönemde alarm sisteminde oluşan arıza durumlarında teknik servis ücreti talep edecek mi sorusudur. Genellikle alarm sistemi kiralaması yapan firmalar abonelerinde kullanım esnasında yaşadıkları arıza ve sorunlar için verdikleri alarm sistemi teknik servis hizmeti ve ürün değişimlerinde  ücret talep etmektedirler.

İşin ilginç tarafı sizin olmayan alarm sistemi için kiralama firmasına ait bir kiralık alarm sisteminde yaşanılan ürün arızalarının giderilmesi ve ürün değişimleri için ücret talep etmeleridir. Bana göre o alarm sisteminin düzgün ve sorunsuz çalışması kiralama yapan güvenlik sistemi firmasına ait olup arızalı ürün değişimi ve servis hizmeti için ücret talep etmemeleri gerekir. 

Son olarak alarm kiralama hizmeti  almadan önce kiralama yapılacak firmanın müşterilerinin şikayetleri ve firma ile yaşadıkları sorunlar araştırılmalıdır. Bunun için şikayetvar.com sitesinden alarm sistemi kullanıcılarının hangi alarm sistemi kiralama firması ile ne sorun yaşadıklarını görebilirsiniz. 

Şikayetvar.com alarm sistemi kiralama şikayetleri  

 • Alarm sistemi kurulumu – Güvenlik Sistemleri
  2 sene önce

  […] Alarm sistemi […]

  5
  yorum beğen