arama

Bosch ev ve işyeri alarm sistemi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • ümit özalp ümit özalp
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kablolu ve kablosuz alarm sistemi ihtiyaçlarınız için profesyonel çözüm üreten Bosch alarm sistemi ürünleri ile ev ve iş yeri güvenliğinizi hırsızlara karşı koruma altına alabilirsiniz. Kablolu ve kablosuz özelliğe sahip Bosch alarm panelleri 868 Mhz haberleşme frekansına sahiptir.

Bosch Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Bosch Alarm sistemi, ev veya işyerinize kurulduktan sonra, oluşturulan güvenli bölgeye izinsiz bir giriş olması durumunda, 110 desibel ses gücüne sahip siren ile sesli ve ışıklı olarak uyarı vermeye başlar. 

Oluşan alarm durumu, bosch alarm paneliniz tarafından, bir sinyal ile Alarm Takip Merkezine bildirilir. Alarm Merkezi operatörleri, alarm panelinden gelen tüm sinyalleri izleyerek, öncelikle abonelerden teyit almak koşulu ile gerekli durumlarda Emniyet güçlerini veya ilgili acil durum ekiplerini yönlendirirler.

Bosch Alarm Sistemi Nelerden Oluşur?

Alarm kontrol paneli 

Sistemi çalıştıran, yöneten ve iletişim sağlayan ana kontrol ünitesidir.Hırsız alarm sistemi, kullanıcı tarafından şifre ya da kumandayla aktif edilir. Dedektörler izinsiz giriş algıladığında panele bilgi verir.

Tuş takımı

Hırsız alarm sistemini tarafınızdan belirlenen şifre ile açıp kapatmaya ve kontrol etmeye yarayan tuşlu ünitedir.İlgili tuşlara basılı tutarak Alarm merkezine sağlık, yangın ve acil durum alarmları gönderebilme özelliğine de sahiptir.​

Hareket dedektörü 

Hırsız alarm sistemi kurulu iken  ortamda hareket olması durumunda alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşmasını sağlar.

Manyetik Kontak

Dışa açılan kapı, pencere vb. girişlere yerleştirilerek, izinsiz girişlere teşebbüste alarm durumu oluşturur.

 

Harici Siren

Alarm anında ışık (flaşör) ve yüksek şiddetli bir ses çıkararak çevredeki kişileri uyaran ve caydırıcı özelliği olan bir cihazdır.Kablosunun kesilmesi durumunda, mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya devam eder.

Akü

Alarm sisteminin güvenliğini sağlamak adına elektrik kesinti ve sabotajlarından hırsız alarm sisteminin etkilenmesini önlemek için kullanılır.

Uzaktan kontrol 

Bosch Hırsız Alarm Sistemi tüm bu marifetlerinin yanı sıra uzaktan kontrol edilebilmeyi de teknolojinin nimetlerinden faydalanarak konfor ve rahatınızı düşünerek bize bırakmaktır.

 

Bosch Alarm Sistemi tanıtım videosu