arama

OPAX ​ARD-2545 Alarm Sistemi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • ümit özalp ümit özalp
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Opax ​ARD-2545 Alarm Sistemi  ile eviniz, iş yeriniz ve daha bir çok alanda güvenlik sağlayabilir, ek aksesuarlarıyla birlikte hırsızlara, kötü niyetli kişilere ve olumsuz durumlara karşı koruma sağlayabilir ayrıca akıllı ev alarm sistemi olarak kullanabilir, Opax alarm sistemi üzerinden evinizdeki elektrikli aletleri kontrol edebilirsiniz.

Opax ARD-2545 Genel Özellikleri

Telefonunuzdaki Uygulama üzerinden Kurma / Açma
Sistemi dilediğiniz zaman Dilediğiniz yerden, Cep Telefonunuzdan OPAX uygulamamız ile Opax alarm sistemiAktif / Pasif konuma getirebilir. Sadece Alarmınızı aktif / pasif yapılabildiğini düşünmeyin, cihazın panel üzerinden yapılacak tüm işlemleri cep telefon uygulamasından da yapabilmektesiniz. Alarmınızı programlamak için veya mühendislik ayarlarını yapabilmek için programla kodlarını öğrenmenize gerek yok, Tüm Güvenliğiniz avuçlarınızın arasında, sade anlaşılır ve Türkçe..

PSTN / GSM Çalışma Özelliği
Panelinizi 2 farklı şekilde kontrol edebilmektesiniz… PSTN ve GSM (SMS)  ile çalışma özelliğine sahiptir. Alarm paneline takacağınız hattınız mutlaka konuşma ve Sms desteklemelidir. GSM özelliği ise SMS ve Konuşmayı destekleyen sim kartı kullanıyorsanız bu uygulama üzerinde alarmınızı online kontrol edebilmektesiniz. SIM Kartınız yoksa cihazın PSTN girişini (Telefon Hattı) özelliğini kullanarak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. PSTN hattında cep telefonu uygulaması desteklemez, sadece alarm panelinizi arayıp şifrenizi girdiğinizde otomatik telesekreter mesajı ile alarm panelinizin o anki deverede olup olmadığını, Kurma / Açma İşlemini, Ortam Dinleme özelliğini , Karşılıklı konuşma özelliğini teleksekreter yardımıyla yapabilirsiniz.


Karşılıklı Konuşma
Opax Android ve IOS uygulaması ile panelinizin bulunduğu ortamda Tek Tuşla  karşılıklı konuşma yapabilmektesiniz. İster Ailenizle ister Çalışanlarınızla  hızlıca görüşebilirsiniz.Bu Fonksiyonda Her ki tarafın sesi birbirlerine ulaşmaktadır.Bu özellik Sim Kartınızın Konuşma paketi ve SMS destekliyorsa yapabilirsiniz.Alarm panelinizde Sim kart kullanmıyor sadece  Postane hattı kullanıyorsanız alarm panelinizi arayarak bu özelliği kullanabilirsiniz..

Ortam Dinleme
Opax Android ve IOS uygulaması ile Alarm panelinin bulunduğu ortamı telefonunuzdan dinleyebilirsiniz. Ortam Dinlemesini tuşladığınızda sizin sesiniz karşı tarafa gitmez sadece panelin bulunduğu ortamın sesini dinleyebilirsiniz.Bu özellik Sim Kartınızın Konuşma paketi ve SMS destekliyorsa yapabilirsiniz.Alarm panelinizde Sim kart kullanmıyor sadece  Postane hattı kullanıyorsanız alarm panelinizi arayarak bu özelliği kullanabilirsiniz…


Acil Durum Çağrısı
Acil durumlarda panel üzerinden veya kumanda ile SOS çağrısı yapabilme fonksiyonu. Bu fonksiyon evdeki yaşlı bir hastanıza kumanda verdiğinizde aniden sağlık durumunda negatif bir gelişme olduğunda kumanda veya panel üzerinden tek tuşla SOS acil yardım butonuna bastığınızda, alarm sireni çalmaya başlar aynı anda panel üzerinde kayıtlı kişilere ve aynı anda Alarm takip merkezine durum rapor edilmektedir.

Akıllı Soket / Priz
Cep Telefonu üzerinden 16 adete kadar Dilediğiniz cihazı istediğiniz zaman tek tuşla Açıp Kapatabilirsiniz. Evinizde kombinizin elektriğini akıllı prize taktığımız varsayalım, Uygulama üzerinden dilediğiniz yerden Kombinizi açıp kapatabilirsiniz.. Akılı  prizimiz aynı zamanda alarm anında devreye girmektedir. İş yerinizin içinde veya dışına projektör takılı olduğun düşünelim, alarm anında lambalarınızı otomatik olarak aktif hale getirebilirsiniz, hemde kablosuz olarak. Alarm paneli ile projektör arasına asla kablo çekmiyorsunuz…


Dahili Siren
Alarm Panelimiz üzerinde de dahili siren bulunmaktadır, alarm anında hem içeride dahili siren çalarken dışarıda da harici siren çalmaktadır. Dahili siren için extra bir ücret ödenmez.

Harici Siren Desteği
Alarm Panelimize Hem Kablolu Harici siren Hemde Kablosuz Harici Siren takılabilir. Opax alarm sistemi aynı anda hem kablolu sireni hemde kablosuz sireni aynı anda çalıştırmaktadır.


Alarm Takip Merkezi
Panelimiz Alarm Haber alma merkezine yönlendirebilirsiniz. Panelimiz CONTAC ID  Protokolünü destekleyip, Kurma /Açma Raporu , Alarm anında rapor, Günlük Test raporları gönderme özelliğine sahiptir. Ayrıca panelimiz düzeldi raporu da göndermektedir. Panelimizin bir diğer özelliği ise aynı anda hem AHM merkezini hemde sizi aramaktadır..

Ses Kaydı Yapabilme
Alarm anında ortamdaki sesleri 20 saniye boyunca kayıt edebilir ve dinleyebilirsiniz


Sireni Çaldırma
Cep telefonunuz üzerinden uygulamamız ile opax alarm sistemi dahili sireniyada Harici Sireni tek tuşla öttürebilir veya susturabilirsiniz. İşletmizde kamera sistemi olduğunu düşünelim kimliği belirsiz kişilerin iş yeriniz etrafında dolaştığını gördüğünüzde cep telefonunuza yüklü uygulamamız sayesinde alarmın sirenini öttürebilir veya susturabilirsiniz.

Bildirim Seçenekleri
Sistem Alarm durumunda tanımlanan numaralara ister arayarak ister SMS atarak bildirim göndermektedir. Bu bildirim üzerinize alarmınızı pasif konuma veya tekrar aktik konuma getirebilirsiniz.Ayrıca Hem Aramayı hemde Sms özelliğini aynı anda kullanabilirsiniz.


Zamanlı Kurulum
Panelinize otomatik olarak belirlediğiniz saatlerde Kurma ve Açma tanımlayabilirsiniz. Bir iş yerinizin olduğunu düşünelim iş yerimizi çalışma saatleri 08.30-18.00 dir. Uygulama üzerinden 08.30 alarmınızı devrede dışı, 18.00 da ise alarmınızı aktif durumunda ayarladığınızda her gün belirlenen saatler alarmını aktif ve pasif hale otomatik hale gelmektedir. Dilerseniz aynı gün içerisinde farklı Kurma ve Açma saatlerini  girebilirsiniz.

Opax alarm sistemi Log Kaydı
Son yapılan 100 işlemin bilgisini görebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne yaptığını, önceki oluşan alarmları ve alarma erişen kişileri görebilmektesiniz. Bu özellik ile Çalışanlarınızın iş yerinizi hangi saatte açtığını hangi saatte kapatığını online olarak ve geçmişinide kullanarak bir nevi Personel takip sistemi olarak kullanabilmektesiniz.


Kurma / Açma Raporu
Opax alarm sistemi Kurma/Açma bilgilerini rapor halinde görebilirsiniz.Bu sayede Her alarm kurulduğunda veya alarm devre dışı bırakıldığında panel sizi ister arayarak ister SMS ile bilgilendirir. Online olarak alarm sistemi açılış ve kapanış saatlerini görebilirsiniz.Size düzenli olarak Her kurma /Açma işlemi yapıldığında size SMS gelir. Bu sayede işletmenizi anlık olarak takip edebilirsiniz.

Durum Sorgulama
Uygulamamız üzerinden tek bir tuşla Sistemin Kurulu olup olmadığını, Akü & Elektrik durumunu, sistem saatini ve varsa alarm paneli üzerindeki hataları görebilmektesiniz. Bu sayede Alarmı kurmayı unuttum mu diye sorularla kendinizi endişelendirmenize gerek kalmaz.Tek bir Sistem Sorgusu tuşuyla alarmınızın oanki  güncel durumunu görürsünüz


Led Durum Işığı
Dahili led durum ışığı dokunmatik klavyeye dokunulduğunda otomatik olarak kapanır.

Akü Durumu
Elektrik kesintilerinde veya akünüz zayıfladığında panel sizi SMS göndererek veya Telefonla arayarak elektriğinizin kesildiğini, tekrar geldiğinde elektriğinizin geldiğini bildirmektedir. İsterseniz bu durumu pasifleştirebilirsiniz..


Kapı Açık/Kapalı Uyarısı
Kapı veya pencereniz açıkken sizi uyararak alarmınızı kurmanıza izin vermez.Bu özelliği aktif ettiğinizde alarmınızı yanlışlıkla pencereleriniz açık durumda iken alarmınızı kurmanıza izin vermez. Dolaysıyla tüm pencerelerinizin kapalı olduğunu kolaylıkla anlayabilmektesiniz. İsterseniz bu özelliği pasif konuma getirerek Pencereniz açık ikende alarmınızı kurmanız izin verir.

Opax alarm sistemi Kablolu Zone (Bölge) Sayısı
Panelimiz 8 Kablolu Zone (Bölge) Desteklemektedir. Extra modül kullanarak panelimizi 16 Kablolu bölgeye artırabilirsiniz.


Opax alarm sistemi Kablosuz Zone (Bölge) Sayısı
Panelimiz 16 Adet Kablosuz Zonu (Bölge) Desteklemektedir. 48 adet kablosuz dedektör tanıtabilirsiniz.