arama

QP 110 Kart Okuyucu programlama ve bağlantı şeması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • ümit özalp ümit özalp
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

QP 110 kart okuyucu kurulumu yapıldıktan sonra şifre ve kart tanımlama programlaması için tarif ettiğimiz işlemleri yapmanız yeterlidir. 


QP 110 Kart Okuyucu Programlamaya giriş : * tuşuna bas  999999  tuşla  # tuşuna bas  programlamadan çıkmak için * tuşuna bas.


QP 110 kart kaydetme  : Programlamaya girdikten sonra  1 tuşla  → id no tuşla ( 0001 /1999 ) → tanıtılacak kartları peş peşe okut  → # tuşla programlamadan çıkmak için * tuşuna bas.


QP 110 kart okuyucu şifre kaydetme : Programlamaya girdikten sonra  1 tuşla  → 4 haneli id no tuşla ( 0001 /1999 ) → 4 haneli şifre tuşla   → # tuşla → teyit için girdiğin şifreyi tekrar tuşla  → # tuşla   programlamadan çıkmak için * tuşuna bas.


QP 110 kart silme : Programlamaya girdikten sonra  2 tuşla  → silinecek kartı okut → # tuşla   kart silinmiş olur. programlamadan çıkmak için * tuşuna bas. 


Silinecek kart elinizde değil ise 

QP 110 Kart okuyucu kart silme : Programlamaya girdikten sonra  2 tuşla  → silinecek kart id no tuşla ( 0001 /1999 )  → # tuşla   kart silinmiş olur. programlamadan çıkmak için * tuşuna bas. 

QP 110 Kart okuyucu  Tanımlı tüm kartları silme : Programlamaya girdikten sonra  2 tuşla  → 0000 tuşla  → # tuşla ( tanımlı tüm kartlar silinmiş olur ) programlamadan çıkmak için * tuşuna bas. 


QP 110 Şifreli kart okuyucu üç farklı mod da çalışma özelliğine sahiptir. 

 1. Mod Sadece kart okutularak giriş yapma : Bu mod da sadece cihaza tanımlı kartı okutarak giriş yapabilir.
 2. Mod Sadece kart yada şifre okutarak giriş yapılma : Bu mod da kullanıcı şifresi yada cihaza tanımlı kartı okutarak giriş yapabilir. 
 3. .Mode kart ve şifre ile giriş yapılma : Bu mod da kullanıcı önce kartını okutur sonra cihaza tanımlı şifresi girerek giriş yapabilir. 

QP 110 mod değiştirme : Programlamaya girdikten sonra  3 tuşla  → mod numarasını tuşla →  # tuşla programlamadan çıkmak için * tuşuna bas. 

       0 tuşlanırsa cihaz sadece kart okuma modunda çalışır 

       1 tuşlanırsa önce kart sonra şifre okuma modunda çalışır 

       2 tuşlanırsa kart ve şifre okuma modunda çalışır 

QP 110 kayıtlı karta şifre tanıtma : * tuşuna bas → tanımlı kartı okut → 1234 tuşla  → 4 haneli şifre tuşla   → # tuşla → teyit için girdiğin şifreyi tekrar tuşla  → # tuşla   programlamadan çıkmak için * tuşuna bas.


 QP 110 kart okuyucu röle süresi değiştirme : Programlamaya girdikten sonra  4 tuşla  →  rölenin kaç saniye çekili  kalacağı ( 01 – 99 saniye ) süreyi tuşla    →  # tuşla programlamadan çıkmak için * tuşuna bas. 

QP 110 kart okuyucu fabrika ayarlarına döndürme 

1) Gücü cihazdan çıkarın
b) Cihaz güç verirken  # tuşuna basın ve basılı tutun 
c) İki tane “ Dıt ” sesini duyunca # tuşunu bırakın  sistem şimdi fabrika ayarlarına geri yüklendi.

Fabrika ayarlarına döndürme işlemi kayıtlı kartları silmez. Cihazın programa giriş ve diğer programlama ayarlarını sıfırlar. 

QP 110 kart okuyucu bağlantı şeması