arama

AHD Kamera Sistemleri

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • ümit özalp ümit özalp
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Güvenlik kamerası kurulumunda en çok AHD Kamera (Analogue High Definition) sistemleri kullanılmaya başlamıştır. Ahd kameralar ile ilgili detaylı bilgileri bu yazımızda inceleyebilirsiniz. Kamera sistemi kurulumu yaptırmadan önce mutlaka yazımızı sonuna kadar okuyun.

AHD Kamera Nedir ? 

AHD Güvenlik Kameraları, analog altyapınız üzerinde çalıştırabileceğiniz HD görüntü kalitesine sahip kameralardır. Ahd kamera sistemlerinde kamera görüntüsünde herhangi bir gecikme ve kayıp olmadan 500 metreye  mesafeye kadar koaksiyel kablo üzerinden 720P / 960P/ 1080P kalitesinde HD kamera görüntü izleme ve kayıt yapılabilir. 

Eski tip analog güvenlik kamera sisteminizi kablolama altyapınızda hiçbir değişiklik yapmadan HD görüntü kalitesine sahip AHD kameralar ile değiştirebilirsiniz. 

AHD kamera sistemleri ne tür kablo kullanıyor ?

Geleneksel analog güvenlik kameralarla aynı tip cctv kablo, RG59 veya RG6 koaksiyel kablo kullanılarak DVR kayıt cihazlarına bağlanır. Ahd kameralar 500 mt ye kadar koaksiyel kablo ile çalıştırılabilir. 

AHD Kamera Fiyatı

Günümüzde ahd güvenlik kamerası fiyatları oldukça makul rakamlara gelmiş bulunmaktadır. İnternet üzerinden araştırma yaptığınızda farklı özelliklere sahip ahd kamera seti fiyatları bulabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz güvenlik kamerası kurulumunda 2 megapixel güvenlik kamerası tercih etmeniz. 

AHD Dvr Kayıt Cihazı

Yeni nesil XVR Dvr kayıt cihazları 5 in 1 teknolojisi sayesine AHD , HD TVI, HD CVI , IP, ve Analog güvenlik kamerası çalıştırma özelliğine sahiptir. AHD dvr kayıt cihazı araaştırması yaptığınızda genellikle 1080N ibaresini görürsünüz. 

DVR Kayıt cihazlarında 1080N ve 1080P nedir ? 

Ahd dvr kayıt cihazı teknik özelliklerinde kayıt çözünürlüğü 1080N ibaresi ver ise bu dvr kayıt cihazı 2 MP güvenlik kamerası izletebilir fakat 720P kayıt yapar. Kayıt çözünürlüğü 1080P ibaresi var ise 2 MP kamera izletebilir ve 2 MP kayıt yapar. 

AHD Kamera sistemi alırken nelere dikkat edilmeli 

– Kamera çözünürlüğü  en düşük 2 megapixel olmalıdır 

– Kamera kayıt çözünürlüğü 2 megapixel yapılması isteniyorsa  DVR kayıt çözünürlüğü 1080N yerine 1080P olmalıdır. 

– DVR kayıt cihazı içerisinde takılı olan disk istenilen minimum kayıt süresine uygun olmalıdır. HD güvenlik kameraları yüksek çözünürlükte kayıt yaptıkları için analog sistemler gibi uzun süreli kayıt yapmazlar. 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • DVR Kayıt Cihazı & NVR Kayıt Cihazı – Güvenlik Sistemleri
  2 sene önce

  […] kaydedilmesini, izlenebilmesini ve yönetilebilmesini sağlayan cihazlardır. Kamera görüntüleri DVR Kayıt cihazı içerisine takılan disklere […]

  0
  yorum beğen