arama

Telefon arama modülü nedir ?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • ümit özalp ümit özalp
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Hırsız alarm sistemleri yada yangın alarm sistemlerinde oluşan alarm durumunun kullanıcılara haber verilmesi için telefon arama modülü kullanır. Telefon arama modülleri farklı tip ve özelliklere sahip cihazlardır. 

Telefon arama modülü nedir ? 

Telefon hattı üzerinden alarm sisteminde oluşan alarm bilgisini tanımlanmış numaraları arayarak haber veren cihazlardır. Arama esnasında cihaz içerisine kaydedilmiş ses kaydını dinletir. 

Telefon arama modülü Çeşitleri 

İki farklı tipte telefon arama modülü bulunur. 1. Universal  telefon arama modülleri 2. Komplike telefon arama modülleri

Universal telefon arama modülleri marka ve model farketmeksizin tüm alarm panelleri ile çalışabilmektedir. Komplike telefon arama modülleri sadece üretici narkanın alarm panelleri ile çalışabilmektedir. 

Yeni üretilen tüm alarm panellerinde telefon arama özelliği alarm paneli içerisinde takılı bulunmakta olup  genellikle modül içerisinde ses kayıt özelliği bulunmamaktadır. Ses kayıt özelliği isteniyorsa ses kayıt özelliği olan telefon arama modülleri takılmalıdır. 

Ses kayıt özelliği niçin kullanılır. 

Ses kayıt özelliği daha çok site gibi yerlerde takılı olan alarm sistemlerinde tercih edilir. Alarm sisteminin takılı olduğu noktaya yakın bir güvenlik görevlisi hizmeti var ise alarm sistemi arama yaptığı zaman iş yeri adresi söyleyerek güvenlik görevlilerinin daha çabuk müdahale etmesi sağlanır. 

Yangın alarm sistemi telefon arama modülü 

Yangın alarm sistemlerinde telefon arama özelliği bulunmamakta olup alarm durumunda telefon araması yaptırılması isteniyor ise yangın alarm paneline uyumlu telefon arama cihazı yangın alarm paneline takılmalıdır.

 

Telefon arama modülleri fiyatları 

Farklı tip ve özelliğe sahip telefon arama modülleri bulunup istem özellikleri ve kalitesine göre fiyatı değişmektedir. Alarm sisteminde telefon arama özelliği önemli bir özellik olup ucuz ve kalitesiz bir telefon arama modülü kullanılmalıdır. Bizim tavsiyemiz TD 200 telefon arama modülü yada VD 2005 telefon arama modülü dür.