arama

DVR Kayıt Cihazı & NVR Kayıt Cihazı

DVR ve NVR kayıt cihazı hakkında bilmeniz gerekenler 
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • ümit özalp ümit özalp
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Güvenlik kamera sistemi kurulumu yaptırmadan önce bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızda dvr kayıt cihazı ile NVR kayıt cihazı arasındaki farları anlatacaz. DVR ve NVR kayıt cihazı hakkında bilmeniz gerekenler 

NVR Kayıt Cihazı Nedir ? 

NVR kaydediciler doğrudan RJ45 fişli Cat5 veya Cat6 Ethernet kablolarını kullanarak ağdaki ip kamera görüntülerini kaydeder. Görüntüler NVR kayıt cihazları içerisine takılan disklere yapılmaktadır.

Farklı tipte ve özellikte NVR kayıt cihazları bulunmaktadır. 

PoE özellkili NVR kayıt cihazları üzerinde PoE özellikli network switch bulunmaktadır. İp kameralar NVR kayıt cihazı üzerindeki switch girişlerine takılarak çalıştırılır. Takılacak ip kameralarda PoE özelliği olması gerekmektedir.  PoE siz Nvr kayıt cihazı kullanılacak ise ip kamera ile nvr kayıt cihazı arasına network switch kullanılmaldır. 

POE NVR Bağlantısı 

POE siz NVR Bağlantısı 

DVR Kayıt Cihazı Nedir ?

DVR (Digital Video Recorder – Dijital Video Kaydedici) Cihazlar, güvenlik kameralarından alınan görüntülerin kaydedilmesini, izlenebilmesini ve yönetilebilmesini sağlayan cihazlardır. Kamera görüntüleri DVR Kayıt cihazı içerisine takılan disklere yapılmaktadır. 

DVR Kayıt Cihazı Bağlantısı 

 

 

DVR vs NVR, hangisini seçmeli

NVR ve DVR sisteminin ne olduğunu ve farklılıklarını öğrendikten sonra, NVR ve DVR’ın avantajlarını ve dezavantajlarını keşfedelim; o zaman hangisinin size daha uygun olduğunu öğreneceksiniz.

NVR kaydedici ve DVR kaydedici arasında hızlı bir karşılaştırma için aşağıdaki tabloya bakın:

karşılaştırma NVR DVR 
NVR / DVR kameralar IP kameralar Analog veya HD kameralar
Kayıt kalitesi Daha yüksek alt
NVR / DVR sistem kurulumu Daha kolay Sıkı
NVR / DVR kamera maliyeti Daha yüksek alt

DVR / NVR Güvenlik Sistemi Önerisi

DVR ve NVR Kayıt cihazı sistem incelemeleri ve fiyatlar için kamera sistemi online satış sitesini ziyaret edebilirsiniz.