arama

Kuyumcu ve Döviz Büroları İçin 6 Ay Kayıt Zorunluluğu

Kamera sistemi kayıt süresi nasıl arttırılır ? 
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • ümit özalp ümit özalp
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Kuyumcu ve döviz bürolarına ilişkin yeni düzenleme resi gazetede yayınlandı. Yeni düzenlemeye göre kuyumcularda ve döviz bürolarında kamera kayıtlarının 6 ay süreyle geriye dönük kaydetmesi gerekmektedir. Birçok döviz bürosu ve kuyumcuda çalışmakta olan kamera sistemi bu istenilen kayıt gün süresini karşılayamamakta olup kamera sistemlerinde iyileştirme yapılması gerekmektedir. 

Kamera sistemi kayıt süresi nasıl arttırılır ? 

DVR kayıt cihazı içerisinde takıla bulunan disk ve sistemde kullanılan kamera sayısı kayıt gün süresini belirler. Kamera sistemi kayıt süresini uzatmak için dvr kayıt cihazı içerisine ilave disk takılması ve mevcut disklerin kapasitelerinin büyütülmesi gerekmektedir. 

Döviz Büroları için 6 ay kayıt zorunluluğu 

Bir kamera sisteminin 6 ay geriye dönük kayıt yapabilmesi, için takılı olan güvenlik kamerası sayısı ve kamera görüntü çözünürlüğü hesaplanır. Yapılan hesaplamada çıkan sonuçlara göre disk kullanımı yapılarak kamera görüntülerinin 6 ay boyunca kaydedilmesi sağlanır. 

Kamera sisteminde gerekli iyileştirme yapıldıktan sonra kamera sisteminin geriye dönük 6 ay kayıt yapacağına dair yazılı taahhütname ilgili kuruma verilmelidir. 

Yeni nesil dvr kayıt cihazlarında kamera görüntülerinin özel bir görüntü işleme formatı ile sıkıştırılarak diskte daha az yer kaplaması sağlanır. Bu sayede daha az maliyetler ile kamera görüntülerinin uzun süre kayıt ettirebilirsiniz. 

Kuyumcular ve döviz büroları için 6 ay kayıt saklama zorunluluğu geldi. Bunun dışında gıda kimya gibi birçok alanda da 6 ay ve daha uzun kayıt zorunluluğu getiriliyor. Uzun kayıtta en garantili ve en ekonomik çözüm için bizi arayın. Yüzlerce teslim edilmiş okul, döviz bürosu v.b.işlerin verdiği tecrübe ile sizin yanınızdayız. İster 2, ister 64 kamera, ister 6 Ay, ister 6 Yıl kayıt olsun sorunsuz ve garantili çözüm bizde!

0850 840 69 04  – www.genesisguvenlik.com